Czy imprezy firmowe są potrzebne?

Czy imprezy firmowe są potrzebne?

Jeszcze do niedawna w Polsce imprezy firmowe były znane tylko i wyłącznie dlatego, iż ich wątek pojawiał się w amerykańskich filmach. Jak jest obecnie? Dziś naprawdę mnóstwo przedsiębiorstw decyduje się na to, by takie imprezy firmowe organizować. Są one wyprawiane z różnych okazji i przede wszystkim w różnych miejscach. Zazwyczaj są to siedziby samych firm, do których zamawiany jest catering. Jedną z form takich imprez integracyjnych jest również grupowe wyjście do restauracji, czy też piknik. Charakter imprezy integracyjnej zależy przede wszystkim od tego, ilu pracowników jest zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie.

 

Czy takie imprezy są jednak faktycznie potrzebne?

Zdecydowanie tak. Obecnie w pracy spędzamy przeciętnie 8h. Niekiedy jednak jest to także 10, a nawet i 12 h. To oznacza, że czasem w pracy jesteśmy połowę dnia. Druga połowa dnia upływa nam natomiast na załatwieniu najważniejszych obowiązków, na zajęciu się domem i oczywiście na wyspaniu się. Zatem to, jak czujemy się w pracy i jaka panuje w niej atmosfera, ma wpływ na całe nasze życie. Jeśli w pracy mamy bliskich znajomych, możemy z nimi porozmawiać i nie musimy czuć się skrępowani, wówczas wyjście do niej nie jest dla nas przykre, mączące czy też trudne. Jeśli jednak w pracy nie mamy znajomych, wówczas czujemy się w niej nieswojo i trudno jest nam przebrnąć przez czas, który musimy w niej spędzić.

 

Czy łatwo jest w pracy nawiązać nowe znajomości?

Niestety nie. Przede wszystkim mamy w niej wiele obowiązków, które sprawiają, że nie ma czasu na nawiązywanie rozmów ze współpracownikami. Zazwyczaj tego typu rozmowy także dotyczą pracy, rozwiązania jakichś podstawowych problemów w niej czy też innych zagadnień związanych z samym przedsiębiorstwem. Nie ma natomiast czasu na rozmowy bardziej prywatne, przykładowo na temat życia rodzinnego, czasu spędzonego na wakacjach itp. Trudno jest zatem wejść z kimś w głębszą relację i tym samym trudno jest czuć się w pracy swobodnie, jeśli z nikim nie jesteśmy w stanie nawiązać głębszej więzi. Podczas imprez integracyjnych, taka sytuacja ma natomiast szansę ulec zmianie.

 

Budowanie relacji 

Przede wszystkim nie jest już to spotkanie w pracy, a zatem można poruszać bardziej prywatne tematy. Oczywiście te dotyczące pracy zazwyczaj są tematami wyjściowymi, ponieważ łączą osoby znajdujące się na danej imprezie. Dość szybko jednak można przejść również do innych tematów, przykładowo związanych z rodziną, z miejscem zamieszkania itp. Imprezy integracyjne pomagają zatem wszystkim współpracownikom znacznie lepiej się poznać. Dają możliwość na nawiązanie relacji, której nie sposób zbudować w typowo biurowych warunkach. Dzięki takim imprezom można poznać innych bliżej i w efekcie chętniej chodzić do pracy, ponieważ mamy świadomość, że będziemy mieli tam z kim porozmawiać i będziemy mogli liczyć na kogoś wtedy, gdy dzień w pracy będzie trudniejszy. Takie spotkania integracyjne są zatem niezwykle ważne. Warto chodzić na imprezy firmowe po to, by móc naprawdę zacząć czerpać radość z chodzenia do pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *