Informacja zwrotna ważna w pracy szefa

Informacja zwrotna ważna w pracy szefa

Każda osoba, niezależnie od zajmowanego stanowiska, powinna otrzymywać informacje zwrotne odnośnie wykonywanej pracy. Opinia kogoś z zewnątrz, kto patrzy na nasze działania z większa dozą obiektywizmu, z pewnością pozytywnie wpłynie na dalsze działania i ciągły rozwój oraz progres. W końcu o to chodzi w codziennym życiu. Istotne jest, aby ciągle iść do przodu i rozwijać się niezależnie czy to praca czy życie osobiste. Najgorsze co może spotkać każdego człowieka to zastój i stagnacja. Warto zadbać o jakość informacji zwrotnych, jakie otrzymujemy. Oczywiście nie jest to zależne od nas, ponieważ to inne osoby są odpowiedzialne za tworzenie opinii na temat naszej pracy oraz dawania ewentualnych wskazówek.

 

Jednak tylko i wyłącznie od nas zależy jak je odbierzemy oraz kogo rad będziemy słuchać. Jeśli jest to osoba bardziej doświadczona, której zależy na rozwoju i pomaganiu, to warto skorzystać z opinii kogoś takiego i wdrożyć w życie jego słowa. Możemy się jednak spotkać z negatywnymi opiniami zwykłych hejterów i osób zazdrosnych lub też naszych bliskich i przyjaciół, którzy pragną tylko naszego dobra i nie chcą nas skrzywdzić. W obu przypadkach branie do siebie takiego feedbacku jest negatywnym rozwiązaniem. Dzieje się tak, ponieważ ich opinie nie są obiektywne, kierują się emocjami, a nie racjonalnym myśleniem. Jeśli będziemy się słuchać takich ludzi możemy sobie wyrządzić wielką krzywdę, ponieważ doprowadzi to albo do załamania, albo do zastoju.

 

Informacje zwrotne istotne dla szefa

Feedback otrzymywane od pracowników również jest niezwykle istotny nawet dla tak ważnej osoby w firmie, jaką jest szef. W końcu to on zarządza grupą ludzi i on jest odpowiedzialny za wyniki i pracę, jaką wykonują jego podopieczni. Jak dobrze wiemy dobre efekty oraz ciągły progres idą w parze z pozytywną atmosferą, która napędza do działania. Z tego powodu rola szefa jest bardzo ważna, ponieważ musi zadbać o odpowiednie relacje między pracownikami, o, jaka motywację panuje w zespole i o to jak każdy czuje się w pracy. Przez to właśnie ważna jest opinia pracowników i ich zdanie na temat pracy szefa. Oni wykonują jego polecenia i są ciągle pod jego nadzorem.

 

 

Wartościowy feedback od szefa

Najważniejsze w funkcjonowaniu każdej firmy są odpowiednie, stabilne i wydajne fundamenty. Dlatego istotne jest zdanie pracowników i ich opinie oraz spostrzeżenia. Szef mimo tego, że jest ponad pracownikami musi liczyć się z ich zdaniem. Niezadowoleni pracownicy to mniej wydajni i mniej efektywni pracownicy. Osoba zarządzająca grupą ludzi powinna mieć umiejętność odpowiedniego selekcjonowania wiadomości. Ważne jest wyciąganie ze słów swoich pracowników informacji, które są jak najbardziej obiektywne i które, po wprowadzeniu w życie, dadzą najwięcej efektów. Pozytywne podejście do informacji dawanych przez pracowników może wpłynąć na pracę szefa z samymi benefitami. Dzięki odpowiedniej selekcji informacji i wdrażaniu w życie ich wskazówek staje się on bardziej wydajnym i lepszym szefem dla wszystkich. Jego praca jest o wiele bardziej efektywna i produktywna. A to jest niesamowicie ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *